8 maja 2017

Jak wybrać alarm do firmy?

Tworząc i rozwijając firmę, wkładamy w to całą swoją energię, pasję oraz oczywiście mnóstwo środków finansowych. Inwestujemy w budynek, wyposażenie, niezbędne sprzęty, maszyny, meble, a także w pracowników. Robimy to z myślą, że z czasem inwestycja zacznie się zwracać i przyniesie nam zabezpieczenie w postaci optymalnych zysków, zaspokajających nasze potrzeby finansowe. Prowadzenie firmy to jednak wiele obowiązków i wiele zmartwień, spędzających sen z powiek. Martwimy się o popyt na nasze usługi czy też produkty, o sprawne funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, o pracowników ich bezpieczeństwo, a także lojalność. Martwimy się także o bezpieczeństwo całego kapitału, jakim jest nasza firma i jej wartości materialne. Niestety każda firma obciążona jest ryzykiem włamania oraz kradzieży. Jest to realne zagrożenie, z którego każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę i odpowiednio się przed nim chronić.

Skuteczny system alarmowy, czyli jaki?

Jaki powinien być skuteczny system alarmowy, który zapewni maksimum bezpieczeństwa naszej firmie? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każdą sytuację trzeba rozpatrzeć bardzo indywidualnie, biorąc pod uwagę wielkości firmy, profil działalności oraz miejsce prowadzenia firmy. Jedna zasada wspólna w każdej sytuacji, bez wylęgu czy chcemy zamontować system alarmowy w domu, w firmie w fabryce, czy małym sklepiku, dotyczy sprzętu. Wybierając system alarmowy, nie powinniśmy oszczędzać. Jeżeli zależy nam na prawdziwej, skutecznej ochronie powinniśmy zainwestować w sprawdzony sprzęt renomowanych producentów, który zapewni nam spokojny sen.

system alarmowy

Zaufaj profesjonalistom

Jeżeli nie jesteś ekspertem od systemów alarmowych, nie miałeś z nimi nigdy do czynienia, a instalacje elektryczne i elektronicznie nie są Twoją najmocniejszą stroną, zdecydowanie powinieneś zaufać profesjonalistom i powierzyć zaprojektowanie i montaż instalacji alarmowej firmie specjalizującej się właśnie w tej branży.

Projekt to podstawa

Projekt instalacji alarmowej zwłaszcza w przypadku systemu alarmowego do firmy to konieczność. Dalszego? Ponieważ tylko wtedy będziemy w stanie przewidzieć wszystkie miejsca i przeanalizować newralgiczne punkty, takie jak śluzy załadowcze, drzwi magazynowe czy też tylne wejście, lub wyłazy dachowe, które najczęściej są wybierane przez złodziei. Wykonując projekt instalacji alarmowej, możemy także zdecydować jakie elementy powinna ona zawierać, jakie rodzaje czujników i zabezpieczeń będą optymalna dla naszej firmy. Dzięki projektowi będziemy mieć pewność, że cały obiekt zostanie objęty należytą ochroną i nie pominiemy żadnego z potencjalnie zagrożonych miejsc.

Zainwestuj w dobrej klasy sprzęt?

Kiedy już powstanie projekt instalacji alarmowej, przychodzi pora na zakup sprzętu. Wybierz producenta systemów alarmowych, który jest już sprawdzony, polecany i pewny. Twoja firma nie powinna być królikiem doświadczalnym przykładowego zestawu z hipermarketu, ponieważ może Cię to bardzo dużo kosztować, więcej niż dobrej klasy, firmowy osprzęt, w który nie zdecydowałeś się zainwestować. Twoja firma powinna mieć najlepszą możliwą ochronę, ponieważ jej działanie może zważyć o przyszłości Twojej i Twoich najbliższych, a także ludzi, których zatrudniasz.

Czy nowoczesne rozwiązania systemów alarmowych są Twoim sprzymierzeńcem?

Dzięki zdobyczom nowoczesnych technologii w naszym życiu nastąpiło szereg zmian ułatwiających codzienne funkcjonowanie, przyspieszających naszą pracę, a także oferujących rozrywkę na najwyższym poziomie na wyciągniecie ręki. Jeżeli na co dzień korzystamy z najnowszego smartfona, oglądamy filmy na nowoczesnych platformach cyfrowych, w naszym domu sprząta automatyczny robot, a nasz samochód sam wie najlepiej jak zaparkować, żeby nie zrysować lakieru, to znaczy, że z nowoczesną technologią jak najbardziej jest nam po drodze. Wybierając zatem system alarmowy do firmy, również powinniśmy zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami, które pozwolą nam łatwo i intuicyjnie sterować alarmem, a także zaoferują jeszcze lepszą ochronę obiektu. Systemy alarmowe sterowane zdalnie za pomocą aplikacji na smartfon, tablet czy laptop, to rozwiązanie, które oprócz wygody użytkowania, oferuje nam szereg dodatkowych opcji, takich jak bieżące monitorowanie firmy, historia naruszeń, historia wywołanych alarmów, czy też automatyczne kodowanie budynku z dowolnego miejsca. Nowoczesne czujniki ruchu, rozbicia szyby, czadu, dymu oraz innych szkodliwych substancji, monitoring czy laserowe blokady, to najpopularniejsze z nowoczesnych i skutecznych elementów systemu alarmowego, które pomogą skutecznie chronić naszą firmę.

Bez firmy ochroniarskiej ani rusz?

Kiedy już zaprojektujemy i wybierzemy optymalny dla naszej firmy system alarmowy, ostatnim krokiem jest montaż urządzań oraz podpisanie umowy z firmą ochroniarską. Jeżeli nie jesteśmy wielkim przedsiębiorstwem, które na stałe zatrudnia całodobową ochronę, która na miejscu patroluje obiekt, zdecydowanie powinniśmy podpisać umowę z firmą ochroniarską, do której w razie naruszenia alarmu centrala skieruje odpowiedni komunikat, a ta niezwłocznie wyśle na miejsce patrol interwencyjny. Jeżeli sprzęt, który zakupiliśmy, nie będzie montowany przez producenta, czy też fachową ekipę dystrybutora, dobrym pomysłem jest zlecenie tego właśnie wybranej firmie ochroniarskiej, która ma doświadczenie w tego typu montażach i da nam gwarancję, że zamontowany system alarmowy będzie działał poprawnie i skutecznie.

Redaktor Dione
UDOSTĘPNIJ
0