27 października 2020

Monitoring z powiadomieniem na telefon – czyli jak mobilnie zarządzać alarmem domowym

Nowoczesne systemy alarmowe pozwalają na zdalną kontrolę nad monitorowanym obiektem, niemalże z każdego miejsca na świecie. Wszystko dzięki dedykowanej aplikacji na smartfon lub tablet, która umożliwia mobilne zarządzanie całym systemem czujek, kamer itd., a w razie konieczności, jeśli zdecydowaliśmy się wcześniej na usługę zewnętrznego monitoringu przez profesjonalną firmę ochroniarską, także na wysyłanie powiadomień do odpowiednich jednostek reagowania.

Jaki alarm z monitoringiem do domu wybrać?

Alarm bezprzewodowy może być wyposażony w różnego rodzaju elementy. To, na jaką konfigurację alarmu domowego się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. System alarmowy pozwala na kompleksową ochronę domu nie tylko pod kątem włamania czy napadu, ale także sygnalizacji pożaru, ulatniania się gazu, zalania mieszkania wodą czy też kontrolę działania samego systemu i ewentualnych jego niestandardowych zdarzeń.

Jeśli decydujemy się już na alarm domowy, to warto zainwestować w monitoring kompleksowy, który powiadomi nas o zagrożeniach. Z pomocą aplikacji mobilnej, która poinformuje nas o niepożądanych zdarzeniach, będziemy mieli szansę szybkiego reagowania, a co za tym idzie, znacznego ograniczenia ewentualnych strat.

alarm z monitoringiem

Dlatego też bezprzewodowy alarm Dione, sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dostępny jest w formie kompletnego zestawu alarmowego, którego elementy umożliwiają wielowymiarowy monitoring domu.

Co zawiera zestaw domowego monitoringu Dione Basic?

System alarmowy Dione w zestawie Basic, będący zintegrowanym systemem sygnalizacji zagrożeń, wyposażony jest w:

  • 2 bezprzewodowe czujki ruchu
  • 1 czujkę otwarcia (montaż na drzwi lub okno)
  • 1 bezprzewodowy pilot
  • centralę

Oprócz tego system można rozbudować o kolejne czujniki m.in. ruchu, otwarcia.

System alarmowy Dione

Alarm, monitoring, aplikacja – jak to wszystko działa?

Systemy alarmowe bezprzewodowe, którymi można zarządzać za pomocą aplikacji na smartfon, działają w oparciu o technologię mobilną. Dzięki temu możemy w sposób zdalny zarządzać wszystkimi ustawieniami alarmu, a także monitorować to, co dzieje się w strzeżonym obiekcie.

Niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujemy, potrzebny jest nam do tego jedynie telefon z zainstalowaną aplikacją Dione App, która została wcześniej sparowana z naszym domowym systemem alarmowym. Oczywiście, aby móc korzystać ze zdalnej kontroli nad alarmem domowym, w naszym telefonie musi być uruchomiona funkcja komórkowej transmisji danych.

zestaw domowego monitoringu Dione Basic

Aplikacja do zdalnego zarządzania alarmem domowym dostępna jest zarówno na system Android, jak i iOS2. Użytkownicy systemu alarmowego Dione, mogą nie tylko kontrolować system alarmowy, ale także błyskawicznie wezwać pomoc z poziomu aplikacji, poprzez wciśnięcie jednego z dwóch przycisków: Wezwij Pomoc (wiadomość wysyłana do wcześniej podanych użytkowników) lub Wezwij Ochronę (sygnał wysyłany do profesjonalnej firmy ochroniarskiej). Aplikacja pokazuje również, w jakich strefach zostały zidentyfikowane zagrożenia.

Jak skonfigurować aplikację mobilną do monitoringu Dione?

Zarządzanie systemem alarmowym Dione poprzez aplikację mobilną z poziomu smartfona i tableta możliwe jest na 3 sposoby poprzez:

  • połączenie WiFi
  • połączenie GSM
  • połączenie WiFi direct

Przy konfiguracji systemu należy podać dokładny adres monitorowanego obiektu oraz dodać konta użytkowników, którzy będą mieli prawo nadzorować system alarmowy.

Konfiguracji podlegają wszystkie strefy i czujki alarmowe. Aplikacja Dione oferuje możliwość skonfigurowania kilku stref np. schody, garaż, wejście czy salon oraz dodania 15 czujek. Każdą czujkę należy aktywować i połączyć bezprzewodowo z systemem Dione. O tym, jak to zrobić, można dowiedzieć się ze szczegółowych filmów instruktażowych pt.:

  • Jak uruchomić i skalibrować system
  • Jak dodać czujkę ruchu i aktywować strefy
  • Jak dodać czujkę otwarcia i aktywować strefy

Instalacja i konfiguracja całego systemu alarmowego Dione jest intuicyjna i nie zajmuje dużo czasu.  Każdy powinien sobie z tym poradzić. Do zestawu alarmu domowego Dione Basic dołączona jest instrukcja, a w trakcie instalacji aplikacji mobilnej i aktywowania alarmu wystarczy postępować według pojawiających się na telefonie komunikatów.

Monitoring Stekop – profesjonalna ochrona 24/7

Aplikacja mobilna pozwala na wygodne zarządzanie całym systemem alarmowym. Jeśli jednak chcemy czuć się w pełni bezpiecznie, możemy zdecydować się na całodobowy odbiór sygnałów alarmowych przez profesjonalną firmę STEKOP. Wtedy wszystkie sygnały zagrożenia są przesyłane także do Centrum Monitorowania Alarmów STEKOP SA, gdzie prowadzony jest ciągły ich nadzór.

monitoring

Monitorowanie alarmu domowego jest usługą abonamentową. Pozwala na podjęcie błyskawicznej interwencji przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Opcja ta jest szczególnie przydatna dla osób, które często wyjeżdżają, a także dla wszystkich tych, którzy chcą mieć po prostu spokojną głowę o bezpieczeństwo swojego dobytku czy też swoich najbliższych.

Zespół Dione
UDOSTĘPNIJ
0