1 czerwca 2020

Zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem – jakie elementy systemu alarmowego wybrać?

Zgodnie z raportami Policji, w 2019 roku odnotowano rekordową liczbę włamań do mieszkań prywatnych. W wielu przypadkach włamywacze robili to, nie pozostawiając żadnych spektakularnych śladów, dopasowując wytrych do zamontowanych zamków. Włamaniu skutecznie można przeciwdziałać montując odpowiedni alarm antywłamaniowy. Z jakich komponentów powinien składać się taki system alarmowy?

Jak skutecznie zabezpieczyć mieszkanie w bloku?

Na właściwe zabezpieczenie mieszkania w bloku przed włamaniem składa się kilka istotnych elementów. Zanim omówimy elementy systemu alarmowego, warto także zwrócić uwagę na inne formy zabezpieczeń. Dotyczą one najbardziej newralgicznych punktów, przez które potencjalny włamywacz będzie próbował dostać się do środka – je właśnie trzeba wzmocnić. Pamiętajmy jednocześnie, że każde mieszkanie posiada swoją indywidualną specyfikę. Nieco inaczej zabezpieczymy mieszkanie na parterze, inaczej będzie w przypadku mieszkań położonych na wyższych piętrach.

Jak zabezpieczyć mieszkania na parterze?

W przypadku mieszkania na parterze istotne będzie zabezpieczenie drzwi wejściowych.

Tu oczywiście warto postawić na odpowiednio wzmocnione drzwi antywłamaniowe. Słabym punktem mieszkań na parterze są także okna. Oprócz zabezpieczeń antywłamaniowych, które posiadają określone modele okien, czasem warto wzmocnić je również roletami antywłamaniowymi. Tak samo postąpić możemy w przypadku drzwi balkonowych.

Zabezpieczenie mieszkania na parterze

Mieszkanie na piętrze – jak zabezpieczyć?

Nieco inaczej może wyglądać zabezpieczenie mieszkań położonych na wyższych piętrach. Tu wiele zależy od ich usytuowania względem innych mieszkań i specyfiki samego budynku. Jeśli na podstawie obiektywnej oceny stwierdzimy, że okna i drzwi balkonowe nie stanowią newralgicznych punktów, przez które może dojść do włamania, nie będzie koniecznie ich dodatkowe zabezpieczanie chociażby przez rolety antywłamaniowe. Wtedy należy przede wszystkim skupić się na właściwym zabezpieczeniu drzwi wejściowych.

Sytuacja przedstawia się nieco inaczej, jeśli mamy do czynienia z mieszkaniami położonymi na ostatnich piętrach lub jeśli konstrukcja budynku umożliwia przejście na nasz balkon na przykład z sąsiadujących balkonów. W takich przypadkach zabezpieczenie przed włamaniem drzwi balkonowych i sąsiadujących z nimi okien będzie koniecznie.

Jaki nowoczesny system alarmowy dla mieszkań w bloku?

Skuteczne zabezpieczenie wszystkich newralgicznych punktów mieszkania w bloku, przez które może dojść do włamania, a które opisaliśmy, zapewnia odpowiedni system alarmowy. Warto tu podkreślić, że wbrew obiegowym opiniom, zakup systemu alarmowego do mieszkania wcale nie jest kosztowną inwestycją. Proponowanym przez nas rozwiązaniem jest bezprzewodowy system alarmowy Dione.

W wersji podstawowej – Dione Basic – system składa się z dwóch bezprzewodowych czujek ruchu PIR, czujki otwarcia drzwi/okna, centrali z wbudowanym wewnętrznym akumulatorem zasilającym i bezprzewodowego pilota.

Jest to system oparty o nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, wykorzystujący komunikację bezprzewodową. Jego instalacja nie wymaga żadnych dodatkowych prac związanych z prowadzeniem przewodów, co nie generuje niepotrzebnych kosztów. Dione to kompletny system, w zasadzie od razu gotowy do użytku. Jego instalacja i konfiguracja są bardzo proste, nie wymagają kompetencji technicznych – można je przeprowadzić samodzielnie.

Nowoczesny system alarmowy dla mieszkań w bloku

Zdalne zarządzanie systemem

Ogromną zaletą Dione jest możliwość sterowania i zarządzania nim zdalnie przy użyciu dedykowanej, darmowej aplikacji na smartfona, która łączy się z centralą. Jest kompatybilny zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS. Zrobimy to z dowolnego miejsca, jeśli tylko mamy dostęp do sieci Internet. Jednocześnie wszelkie dane przekazywane podczas obsługi systemu są szyfrowane czyli odpowiednio zabezpieczone.

Z drugiej strony, centrala Dione, przy pomocy pozostałych, bezprzewodowych elementów (czujki ruchu, otwarcia), wykrywa określone zagrożenia i bezpośrednio komunikuje o nich użytkownika. Stan zabezpieczenia mieszkania jest monitorowany na bieżąco. System alarmowy Dione Basic można rozbudować o dodatkowe komponenty – np. zwiększyć ilość czujek (do 15 sztuk), w tym zainstalować czujkę dymu, czujkę gazu, sygnalizator alarmowy, które zapewnią jeszcze lepszą i bardziej kompleksową ochronę.

Redaktor Dione
UDOSTĘPNIJ
0